Archiwum Państwowe w Warszawie

Strona główna

Aktualności

Oferty pracy w Archiwum Państwowym w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że poszukuje kandydatów na stanowisko młodszego archiwisty do Oddziału w Otwocku oraz pomocnika archiwisty do Oddziału II Opracowania Zasobu w Warszawie.

13 lutego 2019
Czytaj więcej o: Oferty pracy w Archiwum Państwowym w Warszawie
Powiększ zdjęcie

Dr Paweł Pietrzyk Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych

30 stycznia 2019 roku minister kultury prof. Piotr Gliński wręczył dr Pawłowi Pietrzykowi powołanie na stanowisko Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych.

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: Dr Paweł Pietrzyk Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych
Powiększ zdjęcie

Debata Kroniki Warszawy - fotorelacja

30 stycznia br. w siedzibie Domu Spotkań z Historią odbyła się debata Kroniki Warszawy – Warszawa 1939 i potem. Co by było gdyby?
31 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Debata Kroniki Warszawy - fotorelacja

Zmarła Urszula Wieczorek

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10 stycznia 2019 roku zmarła Urszula Wieczorek, archiwistka, wieloletni kierownik Oddziału Fotografii Archiwum Dokumentacji Mechanicznej (obecnie: Narodowe Archiwum Cyfrowe).

16 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Zmarła Urszula Wieczorek
Powiększ zdjęcie

Warsztaty: Jak wyglądała dawna Warszawa?

Jak wyglądała dawna Warszawa oraz życie codziennych warszawiaków? Co przetrwało do naszych czasów?

W ostatni weekend Archiwum Państwowe w Warszawie gościło studentów Uniwersytetu Dzieci. W ramach bloku kultura młodzi słuchacze uczestniczyli w warsztatach źródłoznawczych poświęconych Warszawie sprzed 100 lat. W trakcie zajęć uczestnicy badali archiwalia z zasobu Archiwum Państwowego w Warszawie, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania: jak 100 lat temu, w okresie kształtowania się niepodległego państwa polskiego, wyglądała jego stolica. W ramach tego bloku warsztaty prowadzą pracownicy archiwum (dr Violetta Urbaniak, mgr Marta Jaszczyńska, mgr Rafał Sztarski). Cykl tych warsztatów, realizowanych w pierwszym półroczu bieżącego roku, wpisuje się w program obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

14 stycznia 2019
Czytaj więcej o: Warsztaty: Jak wyglądała dawna Warszawa?